Časopis zdarma: Sazba, typografie, publikování

openMagazin 04/2012

Každý z nás potřebuje čas od času vytvořit dokument, který má být reprezentativní – odborná práce, leták, pozvánka, nebo dokonce jednoduchý časopis. Můžete k tomu použít software, který je ke stažení zdarma – Scribus, LibreOffice a další. Myslím, že se vždycky hodí mít po ruce nějaký dobrý návod, podle kterého pak můžete postupovat při výrobě své práce.

Právě takové návody přináší nové vydání elektronického časopisu openMagazin. Ukáže vám, jak se ve Scribusu sází kniha, časopis nebo jak vytvořit vizitku. Představí novou verzi kancelářského balíku LibreOffice, který vzešel z OpenOffice.org a lze o něm říct, že je trochu lepší. A další větší téma se týká OCR, tedy elektronizací naskenovaného textu. Není to vše, openMagazin obsahuje mnoho dalších článků. Stahujte zdarma,  existuje i verze pro mobil (ePub).

04 2012 212x300 Časopis zdarma: Sazba, typografie, publikování

Odebírejte RSS: článků komentářů

Jak sdílíte data mezi počítači? Stáhněte si Dropbox a využívejte jeho výhod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>